Zamieszkać na przedmieściach Poznania to marzenie wielu osób. Za takim rozwiązaniem przemawia coraz lepiej rozwinięta infrastruktura peryferii, bliskość terenów zielonych, a przede wszystkim cena, dużo niższa niż w centrum dużego miasta. Wśród podmiejskich inwestycji pojawiają się także projekty wyróżniające się charakterem oferowanych lokali. Do takich należą apartamenty powstające w ramach Zalasewo Park.


Inwestycja Zalasewo Park powstaje przy ulicy Kórnickiej w Zalasewie, tuż obok Poznania. Obecnie na zaawanasowanym etapie prac jest pierwszy z 3 docelowych budynków wielorodzinnych. Będzie on liczył 36 mieszkań i apartamentów. Deweloper KM Building proponuje przyszłym mieszkańcom lokale o zróżnicowanym metrażu. Na parterze i piętrze pierwszym dostępne są lokale (2-, 3- i 4- pokojowe) o powierzchni od 45 do 75 m.kw. Z kolei na piętrze drugim powstają przestronne apartamenty. To właśnie one są wyróżnikiem projektu, a jednocześnie rzadkością wśród ofert deweloperskich na terenie podpoznańskich miejscowości. Proponowane apartamenty są dwupoziomowe i będą składały się z czterech lub pięciu pokoi, a ich powierzchnia wyniesie od 75 do 122 m.kw. W założeniu dewelopera apartamenty mniejsze dedykowane są singlom lub parom bez dzieci. Inspiracją są tzw. „sof lofty” czyli mieszkanie stylizowane na apartamenty pofabryczne. I tak, na dolnym piętrze znajdzie się salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz dwa pokoje jako sypialnia dla gości i pracownia. Na antresoli mieścić się będzie główna sypialnia wraz z garderobą. Pomiędzy nimi pojawi się szklana ściana doświetlająca sypialnie. Z kolei większe apartamenty, ponad 100 metrowe, przeznaczone są dla rodzin z dziećmi.

 

Tutaj główna sypialnia znajduje się na dolnym poziomie przy łazience. Na antresoli wygospodarowano 2 pokoje dla rodzeństwa oraz garderobę, która może pełnić dodatkową funkcję pokoju do ćwiczeń. W salonie klimatu doda biokominek, a z aneksu kuchennego wygrodzone zostanie pomieszczenie gospodarcze, które może pełnić funkcje spiżarni lub pralni. Stopień zaawansowania budowy projektu pozwala już przyjrzeć się z bliska proponowanym apartamentom. Taka perspektywa pozwala docenić wielkość i charakter apartamentów, a także pobudzić wyobraźnie w kontekście ich urządzania. Wszystkie lokale mieszkalne oddawane będą w podwyższonym standardzie lub wykończone pod klucz. Zalasewo Park to także hala garażowa zamykana bramą sterowaną pilotem z przynależnym jednym miejscem postojowym. Co istotne, miejsce w hali garażowej jest w cenie mieszkania czy apartamentu.

 

Dodatkowo deweloper przygotuje 90 miejsc postojowych przy budynkach. KM Building zaplanował także zagospodarowanie bezpośredniego otoczenia inwestycji. Powstaną skwery i tereny zielone, chodniki, miejsca postojowe oraz wszelkie elementy małej architektury. Mieszkania na parterze będą posiadały ogródki z wysianą trawą i ogrodzeniem o powierzchni od 30 do 100 m.kw., a pozostałe lokale zostaną wyposażone w przestronne balkony. Osiedle zostanie utrzymane w konwencji otwartej z całodobowym monitoringiem. - Zalasewo to popularna obecnie miejscowość wśród osób poszukujących mieszkania. Wśród wielu ofert brakowało jednak lokali o charakterze apartamentów. My tę lukę wypełniamy proponując dwupoziomowe mieszkanie o większym metrażu i co najważniejsze, wyeksponowaniu motywów podkreślających jego odmienność – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Ceny lokali proponowanych w ramach projektu Zalasewo Park rozpoczynają się od 3.950 złotych brutto za m.kw.

 

Publikacja: Sebastian Kubiak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

­